EdebiyatPDF Kitap

Aşk Hipotezi PDF – Ali Hazelwood

Romantik olduğu kadar eğlenceli bir romanla tanışmaya ne dersiniz? Ali Hazelwood’un kaleme aldığı Aşk Hipotezi, ana karakteri doktora öğrencisi olan Olive’ın romantizm, yalanlar ve hüzünle harmanlanmış hikâyesini anlatıyor.

Gelin, aşka dair tüm hipotezleri yeniden yazacak olan romana daha yakıdan göz atalım. “Aşk Hipotezi” adlı kitabı neden okumalısınız? Romanın ana kahramanı olan Olive Smith, Standford Ünivesitesinde romantik ilişkilere inancı olmayan bir doktora öğrencisi. Olive’in en yakın arkadaşı Anh ise tam tersi ilk görüşte aşka ve kalıcı ilişkilere inanıyor. Olive, en yakın arkadaşını aşk hayatının harika gittiğine ikna etmek için herkesin önünde karşısına çıkan ilk adamı öpmeye karar veriyor. Karşısına çıkan bu adam ise kaba tavırlarıyla ün salmış öğrencilerinin pek haz etmediği Adam Carlsen’dan başkası değil. Ancak Adam, Olive’i şaşırtarak bu aşk maskaralığına katılmayı kabul ediyor. Olive ve Adam çevrelerindeki herkesi birbirlerine âşık olduklarına inandırmaya çalışıyorlar. Ancak herkesi ikna ederken duygularının sahte olması gerektiğini unutmaya başlıyorlar. Ali Hazelwood’un kalpleri eriten bir kurguyla kaleme aldığı Aşk Hipotezi’ni elinizden bırakmakta zorluk çekeceksiniz. Sayfalar geçtikçe romantizmin artmasına ve duyguların yoğunlaşmasına tanık oluyorsunuz. Yazarın titizlikte kurguladığı karakterleri içselleştirip onlarla üzülüp onlarla seviniyorsunuz.

Hazelwood’un yalın ve anlaşılır bir üslupla yazdığı roman genç yetişkinlerin favorisi olmaya aday! Bunları biliyor muydunuz? Ali Hazelwood’un yazarın takma adı olduğunu biliyor muydunuz? Peki ya yazarın İtalyan bir sinirbilimci olduğunu? Hazewood’un eserlerinin konusu genellikle akademideki kadınları merkez alır. Yazarın ilk romanı olan Aşk Hipotezi, yayımlandıktan sonra New York Times’ın en çok satan kitapları arasında yerini alır. Eleştirmenlerden olumlu değerlendirmeler alan roman, 2021 yılında Goodreads Choice Ödülleri’nde romantizm dalında ikinci olur. Bisous Pictures’ın romanın beyaz perde uyarlaması üstünde çalıştığı bilinir. 376 sayfadan oluşan ve orijinal adı “The Love Hypothesis” olan Aşk Hipotezi, 2022 yılında Nemesis Kitap etiketiyle Türkiye’de okuyucuya sunulur. Romanın Türkçeye tercümesini ise Gülfem Çırak üstlenir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu